Участь членкинь ГО УТТМІМ у 1-ому щорічному міжнародному конгресі з військової медицини та ментального здоров'я. Воїн: життя, здоров'я, боєздатність.

27/7/2024

27 липня, в Український день медичного працівника, відбувся 1-й щорічний міжнародний конгрес з військової медицини та ментального здоров'я. Воїн: життя, здоров'я, боєздатність, яку організувало Міністерство оборони України. Цей захід об'єднав фахівців різних напрямків охорони здоров'я, військових та урядовців найвищого рівня. І сьогодні, у час війни, така платформа є вкрай важливою!

Для нас цей захід особливо важливий, тому що ми добивались впровадження професії "терапевт мови і мовлення" у сфері охорони здоров'я, насамперед, для того, щоб забезпечити якісну терапію мови і мовлення захисникам. На жаль досі у військових шпиталях незважаючи на великі запити немає посад терапевтів мови і мовлення.

Від нашого Товариства у заході взяли участь Оксана Лялька та Лариса Яцків і мали змогу порушити питання терапії мови і мовлення у військовій медицині, зокрема необхідність впровадження у штат військових госпіталів посади "терапевт мови і мовлення".

Про спектр розладів комунікації та ковтання, з якими працює терапевт мови і мовлення, а також ефективність втручання терапевта мови і мовлення висвітлювала голова правління ГО Українського товариства терапії мови і мовлення Оксана Лялька. Зокрема, вона також зазначила, 

Сьогодні терапевт мови і мовлення є обов'язковим членом реабілітаційної команди і у відомствах МОЗ ТММ має бути для отримання пакету НСЗУ. На жаль, у шпиталях, які належать до відомства МОУ досі немає ТММ, хоча цю професію створювали насамперед для забезпечення захисників якісними послугами терапії комунікації та ковтання.

Про важливість надання вчасної та якісної допомоги військовим, які перенесли ЧМТ чи акуботравму, аргументувала практикуюча спеціалістка Яцків Лариса:

Багато військових має  порушення мови, мовлення, когнітивно-комунікативних аспектів чи ковтання внаслідок ЧМТ. Лікарі не завжди надають значення цим порушенням або можуть не правильно їх діагностувати, що призводить до ускладнень та погіршує стан пацієнта. Часто захисники починають отримувати допомогу, коли вони потрапляють з військового госпіталю (який підпорядковується Міністерству оборони) в реабілітаційне відділення  комунального закладу. Таке затягування отримання допомоги погіршує шанси на відновлення, а іноді унеможливлює їх.

Отож, від імені ГО "УКраїнське товариство терапії мови і мовлення" ми пропонуємо Міністерству оборони дати можливість військовим шпиталям відкривати посади терапевтів мови і мовлення. 

Ми віримо, що захисники заслуговують на всебічну, та якісну реабілітацію, у тому числі терапію комунікації та ковтання, адже кожен має право на комунікацію!

Read also

All news